Napsali o nás

Ročník 2018

novinky 21. 12. 2018

Ještěd: V zimě i na jaře překonat trakaře

V zimě i na jaře překonat trakaře
Loni jsem vybosal na Ještěd na jaře, teď přišel na řadu Ještěd zimní. Jinak to na začátku prosince snad ani nejde. V pátek konečně přišlo zimní počasí. Led trochu studí a klouže, ale lepší jak louže. Tak jsem ráno vyrazil koupit pořádné trailové boty. Pak jsem byl do dvaceti hodin v práci. Co víc si jako předzávodní přípravu přát?
Autor: Tomáš Zahálka | Zdroj: www.sport.cz


novinky 20. 12. 2018

Stál Winter Ještěd Skyrace 2018 za to?


Láká vás skyrunning a nebo prostě máte rádi běhání a krásnou přírodu? Pak je tenhle závod něčím, co by vás mohlo zajímat...

Autor: Z gauče na ultramaraton
Zdroj: youtube: Z gauče na ultramaraton


novinky 12. 12. 2018

Winter SkyRace 2018

Winter Ještěd Sky race 2018
Dnes se ukáže jak jsem na tom fyzicky a jak bylo úspěšné léčení mého přetíženého stehenního svalu . Ještě ráno si píši s mojí fyzioterapeutkou .Zjišťuje můj stav před závodem , noha bolí !!! Není to nic hrozného , ale není to ani dobré . Bojím se popoběhnout, to si nechám až pod Ještěd. Dostávám ještě poslední rady .. pokračování zde

Autor: Monča | Zdroj: fb: Rohozec Amulet Teamz


novinky 08. 12. 2018

WinterSkyRace se povedl, aneb jak jsem si z Olomouce vyrazil zaběhat do Liberce

Winter Ještěd Sky race 2018
Trailový běh je moje srdcovka a tak jsem nemohl na zimním Ještědu, který byl pro mě posledním závodem v roce chybět (autor vyhrál v r. 2018 běžeckou sérii Kilpi Trail Running Cup). Bylo trochu perné ráno s dopravou, protože jsem se z ničeho nic probudil do mrazivého rána. Řidiči to moc nezvládají a tak bourali o 106. Za mě bych jim rozhodně doporučil lepší obutí, protože já jsem díky tomu svému – Inov8 X-Talon 230 spokojeně doběhl o pár hodin později spokojeně do cíle.
... pokračování zde

Autor: Honza Pospíšil | Zdroj: www.run-magazine.cz


novinky 06. 12. 2018

JEŠTĚD WINTER SKYRACE

Winter Ještěd Sky race 2018
Tak jako v loňském roce i letos a to již potřetí patřila první prosincová sobota vyznavačům skyrunningu, pod libereckým kopcem na ně čekala extrémní lahůdka – Ještěd Winter SkyRace. Přes 600 natěšených závodníků, čítající velkou skupinu hobby běžců i celou řadu elitních českých a zahraničních horských běžců a členů skyrunningové reprezentace. Loňské nádherné zimní kulisy se na Ještědu neopakovaly, po celý průběh závodů vládla na jeho vrcholku hustá mlha a zima ...
... pokračování zde

Autor: ROMAN KORAVSKÝ | Zdroj: www.eleventestteam.cz/run


novinky 05. 12. 2018

První adventní víkend

První adventní víkend byl opět zážitkový😉Už po 3. jsem se postavila na start krásného závodu Winter Skyrace Ješted🏃‍♀️😍Moje srdcovka a znamení že opravdu Vánoce,Vánoce přicházejí🎁🎶😁Pokud nemáte ještě dárky kein stress já taky ne🙈Tak a zpět k závodu😉Ten kopec je snad každým rokem vyšší a vyšší,Honza Dušánek dle mého názoru ty čupr balvany přes noc poléval vodou abychom se na trati nenudili😜Při konečném výběhu jsem se musela smát sama sobě když jsem lezla po čtyrech a přirovnala se ke Glumovi z Pána prstenů (jak mě to napadlo netuším)😂.Já si tento rok užila každý kilometr😊Bylo to příjemnou atmosférou která panovala na závodě (u mě byla samozřejmě předzávodní nervozitka), skvělým parťákem Zdeněk Ubry -ještě jednou děkuji😊😙Až já tobě budu dělat support budu stejně vzorňácká jako ty😊😉Také děkuji dobrovolníkům.Byli jste super!😊 Prostě a jednoduše to byla taková ta normální sobota kdy jsem si 2x vyběhla Ješted,uběhla 21 km a zlepšila se oproti minulému roku o 48 minut- radost v cíli byla obrovská😁Teď už se jen zbavit rýmičky,kašlíčku a jde se opět na trénování aby to přístí rok bylo pod 3 hodiny😊Už teď se těším😊

Autor: Nikola Davidova | Zdroj: www.facebook.com/nikola.davidova.39


novinky 04. 12. 2018

V závodu do nebe kralovali Maršánová a Pavlišta

Winter Ještěd Sky race 2018
Za krásného i zimního počasí se v sobotu 2. 12. do Liberce se sjelo přes 600 natěšených běžců na třetí ročník WINTER SkyRace® 2018. Oproti předešlým dvěma ročníkům se na hlavní trati o délce 21,5 km sešla s přehledem nejsilnější konkurence s elitními závodníky z 10 zemí. Vítězové Vítek Pavlišta i Lucie Maršánová i přes těžké zimní podmínky zvládli trať ve velmi rychlém tempu a přispěli k velkému zrychlení časů oproti minulému ročníku.

... pokračování zde

Autor: Superadmin | Zdroj: www.adrex.com


novinky 03. 12. 2018

WINTER SkyRace® 2018

Winter Ještěd Sky race 2018 V pátek večer jsme dorazili do Liberce a hlavou se mi honily myšlenky typu „no to teda bude Winter race, ani náznak sněhu, přitom sněhovou nadílku hlásili.“ Jakým překvapením pak pro mě bylo sobotní ráno, kdy jsem vykoukla z okna a všude bylo bílo. To by člověk neřekl, jak velké psychologické působení mají barvy ...

... pokračování ke stažení zde

Autor: Petra Koporová


novinky 03. 12. 2018

WINTER SkyRace® 2018

Winter Ještěd Sky race 2018
Po druhém úspěšném ročníku skyrunning zimního závodu se Honza Dušánek rozhodl akci Ještěd WINTER SkyRace 2018 nejen udržet, ale i zpřístupnit pro čtyřnohé běžce. A tak vznikl Canicross Skyrace a Trail, kdy si závodníci mohli vyzkoušet pohyb na Ještědu v zimních podmínkách se svými miláčky. A jaké byly podmínky? Opakovaly se loňské nádherné zimní kulisy nebo si ponechal Ještěd svoji typickou mlhu?

... pokračování zde

Autor: Lukáš Budínský | Zdroj: www.sportshots.cz/


Ročník 2017

novinky 13. 12. 2017

WINTER SkyRace® 2017

Winter Ještěd Sky race 2017
SkyRace? a v Zimě?…

V první řadě bych rád podotknul, že jsem o SkyRace nikdy neuvažoval a každýho, kdo to běhá, obdivuju. Samozřejmě člověk míní a člověk…ano člověk mění. Slovo dalo slovo, kamarád se zmínil, že jede. Já se chytil a od tý doby se tý myšlenky nepustil. To bylo zhruba týden před startem.

V pondělí se o mě začal pokoušet nějaký moribundus, v úterý jsem kvůli tomu zmizel z práce a začal léčebnou kůru. To znamená paralen, čaj, ležet, opakovat, změnit pořadí a tak pořád dokola.

... pokračování

Autor: Vlastimil Vágner | Zdroj: www.behejsrdcem.com


novinky 11. 12. 2017

WINTER SkyRace® 2017

Winter Ještěd Sky race 2017
Za krásného zimního počasí se v sobotu 2. 12. do Liberce se sjelo přes 400 natěšených běžců na druhý ročník Winter Ještěd SkyRace. Oproti prvnímu ročníku se na hlavní trati o délce 21,5 km sešla daleko silnější konkurence a vítěz mužské kategorie, Jiří Čípa, i kategorie žen, Zuzana Kocumová i přes těžké zimní podmínky místy až s 20 cm sněhu zvládli trať v nových traťových rekordech.

... pokračování

Autor: Martin Roman | Zdroj: www.behejsrdcem.com


novinky 10. 12. 2017

WINTER SkyRace® 2017: V závodu do nebe kralovali Kocumová a Čípa

Winter Ještěd Sky race 2017
Za krásného zimního počasí se v sobotu 2. 12. do Liberce se sjelo přes 400 natěšených běžců na 2. ročník Winter SkyRace. Oproti prvnímu ročníku se na hlavní trati sešla daleko silnější konkurence a vítězové Jiří Čípa a Zuzana Kocumová i přes těžké zimní podmínky zvládli trať v nových traťových rekordech.

Winter Ještěd SkyRace je již čtvrtým horským závodem Ještěd SkyRace, který se běhá na Ještědském hřebeni. Hlavním závodem byla královská trasa WINTER SkyRace® s parametry 21,5 km/1350m+ a letošní novinka - poloviční trasa WINTER Trail s parametry 11,5 km/800m+.

... pokračování

Svět Běhu | Zdroj: www.svetbehu.cz


novinky 8. 12. 2017

Ještě jdu do Ještědu

Winter Ještěd Sky race 2017
Každý literární produkt musí člověku v hlavě zrát jako zraje víno v sudu. Mé zážitky, nejen z Yukonu, se třeba nachází ve fázi burčáku, ale z toho chci mít spíše archív a tak to ještě chvilku potrvá než bude možno degustovat. Jsou ovšem zážitky, které v hlavě zrát nemusí, takový hroznový džusíky a tím byl i můj nedávný nektar na Ještědu.

... pokračování

Jan Francke | Zdroj: www.janfrancke.com


novinky 8. 12. 2017

V závodu do nebe kralovali Kocumová a Čípa

Winter Ještěd Sky race 2017
Za krásného zimního počasí se v sobotu 2. 12. do Liberce se sjelo přes 400 natěšených běžců na druhý ročník Winter Ještěd SkyRace. Oproti prvnímu ročníku se na hlavní trati o délce 21,5 km sešla daleko silnější konkurence a vítěz mužské kategorie, Jiří Čípa, i kategorie žen, Zuzana Kocumová i přes těžké zimní podmínky místy až s 20 cm sněhu zvládli trať v nových traťových rekordech.

... více

Honza Dušánek | Zdroj: www.adrex.com EN ver.:www.adrex.com


novinky 7. 12. 2017

Ještěd Winter Skyrace - příští rok vás nebudeme přemlouvat


O víkendu jsme běželi náš letos předposlední závod Winter Jestedskyrace. Zažijte aspoň na chvíli nejen jak funíme do kopce, ale hlavně jak se nám při každém seběhu tají dech z celé té parády kolem. Doufáme, že příští rok nebude potřeba nikoho z vás lákat, protože tenhle závěr sezóny pro nás nemá konkurenci.

... více

Autor: Endorfinové fretky | Zdroj: fb endorfinovefretky


novinky 7. 12. 2017

WINTER SkyRace® 2017 OČIMA ŘEDITELE

Winter Ještěd Sky race 2017
DÍKY DÍKY DÍKY!
To musím říct asi na úvod.

Děkuji všem - vám závodníkům, kteří přinášíte pod Ještěd úžasnou energii. Všem partnerů, kteří podporují moje akce. Mojim milým a pracovitým dobrovolníkům, kteří jsou srdcí celé akce, mé ženě a rodině, že mě podporuje a trpí mé nálady a výmysly Bez vás všech a bez té nádherné energie, kterou pořádání závodů pro mě generuje, bych to prostě nemohl dělat. Stojí mě to nemalé úsilí a prostředků, ale stojí to sakra za to!


... více v news

Autor: Honza Dušánek | Zdroj: www.jestedskyrace.cz/news_7_12_2017.html


novinky 6. 12. 2017

BĚŽELI JSME: Skvělé zakončení skyrunningové sezony na Ještědu

Winter Ještěd Sky race 2017
Těžko říci, jak to Honza Dušánek dělá. Na Ještědu jsem za svého života již párkrát byl a až na dvě výjimky byla celá věž zahalena v mlze – a asi tušíte, že těmi dvěma výjimkami byly právě dva zimní ročníky Ještěd Winter Skyrace. Povedené zakončení sezony bylo navíc vylepšeno novým traťovým rekordem.

... více v news

Autor: Jan Bořil | Zdroj: www.behej.com


novinky 5. 12. 2017

JEŠTĚD WINTER SKYRACE, LIBEREC – 02.12.2017

Winter Ještěd Sky race 2017
Po letošním povedeném dubnovém Ještěd SkyRace se v sobotu 2. prosince jako pokračování uskutečnil ještě více extrémnější Ještěd Winter SkyRace. Na náročné 21 km trati s převýšením 1350 m změřilo své síly 305 závodníků a odvážlivců. Letos k hlavní trati přibyla novinka – Winter Trail. Kratší, 11,5 km dlouhá s převýšením 850 m, ale přesto velmi výživná varianta hlavního Skyrace překonávala vrchol také dvakrát.

... více na webu

Autor: Roman Koravský | Zdroj: www.seleventestteam.cz


novinky 5. 12. 2017

WINTER TRAIL 2017

Winter Ještěd Sky race 2017
Po prvním úspěšném ročníku skyrunning zimního závodu se Honza Dušánek rozhodl akci Ještěd WINTER SkyRace 2017 nejen udržet, ale i zpřístupnit pro širší pole běžců. A tak vznikl WINTER Trail, kdy si závodníci mohli vyzkoušet pohyb na Ještědu v zimních podmínkách na rozumné trase 11 km. A jaké byly podmínky? Opakovaly se loňské nádherné zimní kulisy nebo si ponechal Ještěd svoji typickou mlhu?

... více na webu

Autor: Lukáš Budinský | Zdroj: www.sportshots.cz


novinky 5. 12. 2017

WINTER SKYRACE 2017


Tentokrát jsem si zajel do Liberce na Winter SkyRace, abych se podíval, jak se běžci poperou se zimou na 21 kilometrech s převýšením 1 350 metrů.

... více na youtube

Autor: Alex Maximov | Zdroj: youtube Alex Maximov


novinky 5. 12. 2017

WINTER SKYRACE 2017

Winter Ještěd Sky race 2017
Byl krásný zasněžený den a na Ještědu se konal těžký,zasypaný sněhem Běžecký závod na 21km s převýšením 1400m.Ze závodu jsem měl obrovský respect protože bylo docelo dost sněhu,ledu a bahna a žádný takový závod jsem ještě neapsolvoval.Bohužel jsem neměl boty z hřebama(což byla na ledu a stoupání do kopců velká chyba).Už při vyzvednutí startovního čísla jsem byl mírně zklamán že na svých startovních číslech bylo napsané cizí jméno závodníka.Start byl posunut o 15min.Při startovním výstřelu jsme vyběhli směr sedačková lanovka Skalka a pod ní jsme běželi ve vláčku až na hřeben.Pak jsme seběhli dolu na Pláně a pokračovali po hřebenu směr k Šámalům kde asi v půlce jsme zahnuli doleva do lesa na cestu která byla měkká a bořily jsme se do hlubokého bahna,pokračovali jsme až k lomu kde jsme uhnuli nahoru stojkou směr pláně a ten kopec jsem už nevyběhl. Nahoře na Pláních byla občerstvovací stanice kde jsem si musel dát joinťák(bylo mi takové vedro že jsem byl snad uvařen).

... více na fb

Autor: Michal Gebhart | Zdroj: fb Michal Gebhart fb North Czech Runners


novinky 3. 12. 2017

Winter Ještěd Sky race 2017

Winter Ještěd Sky race 2017 Šéftrenér říkal, že teď bych měl běhat kopce, tak jsem si z pásu odskočil na Ještěd. Trochu jsem se večer začetl a přestal počítat pohárky červeného, tak jsem v osm budík jen zamáčkl a trochu se ještě protáhl. Vyděšená oka se mi rozlepila v 9:18, měl jsem 12 minut na to, abych vyrazil a závod stihl. První minutu jsem probendil uvažováním o návratu pod peřinku, ale pak jsem usoudil, že bych pak byl sám na sebe dost naštvanej. Takže rychle obléct do závodního a snídani pořešíme na místě.
Na místě byla zima jak v Rusku a po prezenci na poslední chvíli jsem žádnou snídani neobjevil. Dal jsem si kafe, ale v něm asi moc energie nebylo, tak jsem hledal další zdroje. Našel jsem jen Svijany, tak jsem si jedno dal.
Pak jsem se v teple auta nazdobil čipem a číslem, vypil pivo, a vyrazil mezi lidi. Potkal jsem Tom H. , Michal N. a spoustu dalších, hlavně Luboše, co u nás běžel SUM a co mi nadělil parník na PIMu. Start byl trochu zpožděnej, tak jsme si s Lubošem dali ještě jedno. Jenže najednou se šlo na start a já ještě musel na toaletku, tak jsem přišel fakt na poslední chvíli a začínal dost odzadu. Což je v prvním kopci docela brzda, protože se to tam rádo špuntuje.
No tak aspoň nepřepálím. Vylezl jsem nahoru, uteklo to tentokrát nějak rychle, a rozběhl se do dlouhého běžeckého klesání.První občerstvovačku na Pláních jsem jen proběhl a ArcticTalony byly skvělý, jejich hřeby držely i na ledě jak přibitý!
Pak už kopec zpátky na Pláně, tentokrát rychlej ionťák, kousek dolů a pak pokračování stoupáku na Ještěd. Jak jsem šel odzadu, vlastně jsem pořád někoho předbíhal/předcházel, tak mě to docela bavilo.

... více na fb

Autor: dusan.koutnik.7 | Zdroj: fb dusan.koutnik.7


novinky 3. 12. 2017

Winter Ještěd Sky race 2017

Winter Ještěd Sky race 2017 Už na páteční tančírně večer před závodem jsem byla tak mrtvá, že mě ze židle zvedaly jen pomalé rytmy, a představa závodu spíš děsila, než lákala. Ráno nebylo o nic lepší Nechtělo se mi nic. Probudit se, vstát, jít ven, běhat, natož rychle běhat! Únava po létu a náročné sezóně se mě ne a ne pustit, baví mě jen spát a jíst, jediným pohybem jsou teď lyže a tanec, maratonky už spí zimním spánkem. Kdyby Ještěd Sky nebyl na Ještědu a nepořádal ho Honza Dušánek, normálně to skrečuju. Jenže on byl na Ještědu a pořádal ho Honza.
Takže po 9. hodině neochotný budíček, trocha kaše, kafe, abych se probrala, hektické balení a jako vždy na poslední chvíli příjezd do místa startu. Druhé hřebovky, které se mi nějak záhadně okotily doma, a slíbila jsem je Andree, jsem ji dávala 7 min před plánovaným startem její kratší tratě, my měli vyrazit za 30 min. Aspoň trochu energie do žil cestou na start vlilo již tradičně nádherné počasí - z mraků se klubal zasněžený a ojíněný Ještěd, prosvěcovalo modro a i dole bylo pod nohama krásně namrzlo a klouzavo. Tak jdem na to.

... více na fb

Autor: Zuzana Kocumová | Zdroj: fb Zuzana Kocumová


Ročník 2016

novinky 10. 12. 2016

Prosluněný WINTER SkyRace® nejrychleji zdolali Brýdl a Kocumová

V sobotu 3. prosince se na Ještědu konal první ročník skyrunningového "zavíráku" WINTER SkyRace, který nabídl skvělou atmosféru, nádherné slunečné počasí a úžasné výhledy.

Tak jako na jaře proběhl otvírák skyrunningové sezóny Ještěd Skyrace, nezapomněl jeho pořadatel Honza Dušánek ani na "zavírák" a připravil pro nadšené horské běžce další povedený závod - WINTER SkyRace. Oba závody se běžely po Ještědském hřebeni a zimní varianta nabídla 21,5 km dlouhý náročný zimní horský trail s převýšením 1350 m+.Závodníci si mohli užívat nádherné výhledy téměř jako v Alpách
Závodu se zúčastnil pěkný počet 263 běžců a běžkyň, pro které pořadatelé objednali mrazivé (cca - 6°C), ale zato nádherné počasí. Na startu převládalo inverzní šedé počasí, ale od 800 m už na modré obloze zářilo sluníčko a závodníci si mohli užívat nádherné výhledy téměř jako v Alpách :-) Trať převážně pokrýval sníh, místy si museli běžci poradit i s ledem.

Jedná se o zimní skyrunningový závod, který se koná v okolí Ještědu. Více informací o závodu WINTER SkyRace najdete v termínovce.

V mužích předvedl svoji kvalitu Pavel Brýdl (Adidas Boost Team) a doběhl si tak v čase 01:59:02.8 pro vítězství. Jako druhý, necelé 2 minuty za vítězem, se umístl Libor Trtek a bronzovou medaili bral s výkonem 02:04:47.8 Vít Otevřel (Salomon-run).

... více na www.svetbehu.cz

Autor: Kateřina Hubková | Zdroj: svetbehu.cz


novinky 10. 12. 2016

Ještěd WINTER SkyRace® :)

tak jsem se konečně dostal k tomu, abych něco málo povyprávěl o mém výletu na Ještěd. V sobotu 3.12. jsem se díky mé trenérce Zuzana Kocumová postavil na start závodu v běhu u točny tramvají pod Ještědem. Normálně by mě to ani nenapadlo, protože běžet ve sněhu 21,5km a přitom se kouknout dvakrát na Pláně a dvakrát na Ještěď mi přijde, jako lehce šílenej nápad 🙂 Ale kdo chce kam, pomožme mu tam.

Zima byla ráno, že sme měli všichni zadky stažený a snažili se nepřizabít na neviditelných ledových plochách betonového parkoviště, kde se startovalo. Tentokrát jsem se bez ambic necpal moc dopředu, jelikož jsem měl přísně zakázáno být nahoře pod lanovkou jako první 😀 Byla to chyba porušit mé pravidlo, že co nenaženeš na startu už nenaženeš, pač sem pak předbíhal dost lidí a do toho kopce to s cca 89kg fakt není žádný med eště když člověk musí mimo ideální stopu do neprošláplého sněhu. Ale poslechl jsem a poslušně se zařadil za trenérku a první kopec absolvoval za ní a tím se držel její rady ať to nepřepálím. Když jsme se vyškrábali nahoru pod lanovkou, tak sem toho měl plné kecky a přišlo mi, že s tím přepalováním se mi to úplně nepovedlo, ale rovinka a krátky seběh stačil na to aby se nohy vyklepaly a upalovaly dál. Na rovině a z kopce jsem se rozhodl zaútočit na Zuzku, jelikož ubrzdit těch 90kg stojí moc sil, tak sem moc nebrzdil a postupně jsem se jí vzdálil až sem se jí ztratil z dohledu. Pak asi přišel výstup na Pláně č.2, to už sem byl usazenej ve skupince myslím kolem 13.místa. Z Plání se zase běželo kus dolů a pak hurá poprvé na Ještěd.

Kupodivu to lezení po 4 v zasněženém kamenném moři my šlo lépe než běh do kopce a v následném seběhu jsem skupinku opustil a posunul se tím na 10. místo, což se mi líbilo a plánoval jsem to takto, nebo dokonce lépe, jelikož jsem měl před sebou 2 nadohled, dotáhnout až do cíle. Pak se asi chvilku někam běželo, těžko říct kam a následně začalo druhé stoupání na Ještěď. Tady už mi kopec přestával chutnat a cca 1km pod vrcholem a 4km před cílem mě postihly křeče 😕 Takže 10.misto jsem nedobrovolně opustil a při zastavovani a snaze nohy protáhnout a rozmasirovat sem se procedil až asi na 21. místo.

Jedním z prvních kdo mě předběhl byla Zuzka, asi by i ráda pomohla, ale nebylo jak. Zachránila mě až pořadatelka na silnici pod kamenným mořem, kde jsem opět protahoval a masiroval zadřená stehna, tím že mi darovala lahvičku s magnesiem. Jako znovu zrozený jsem se tedy pustil do lezení na Ještěd. Nahoře už se nohy zase kousaly, ale jelikož následoval jen lehce přerušovaný 3 kilometrový seběh, neměly nohy na výběr, než běžet a to rychle 🙂 Během seběhu jsem ještě skočil 3 borce, díky čemuž jsem dokončil na slušném 18.mistě.

Na to že jsem cca 5minut proklečel a prostál ve snaze oživit zaseklé nohy ani čas 2h22min nebyl nejhorší. Sečteno a podtrženo, bylo to drsné ale krásné, takže když bude zase podobná výzva, nechám se vyzvat 😎

Autor: Tomáš Tvrdík | Zdroj: fb :)


novinky 8. 12. 2016

WINTER SkyRace® 2016 očima ředitele.Stále pln emocí se těžko píše nějaký objektivní pohled. Takže to bude pohled krásně neobjektivní.:) Napsáno již bylo z různých stran mnoho. Na našem webu, na facebookových stránkách, na běžeckých portálech, na blozích řady účastníků. Videa, fotografie, rozhovory, reporty, příspěvky, názory, emoce. To všechno nás v minulých dnech moc příjemně "zavalilo" a my si to strašně užíváme!

Tak jaké ale to vlastně bylo očima race directora?

Vlastně docela podobné jako v dubnu na JEŠTĚD SkyRace® 2016. Naprosto krásně podobné.
Ohromná porce pozitivní energie, kterou všichni závodníci a diváci přinesli pod Ještěd. Závod sám plný emocí, od euforie, nadšení, až po křeče z vyčerpání. Smích, řev, nadšení, radost z pohybu, života, z hor, z krásného dne, ze společnosti fandící rodiny, kamarádů a stejně "pošahaných" lidí všude kolem.
Dopomohlo k tomu ještě úžasné počasí, které vyšší partie Ještědského hřebene zalilo sluncem jako v Alpách, vyhřívaný velkokapacitní stan, muzika, mňamózní jídlo, pivko, tanec, vtipný a pohotový moderátor, tygří maskoti...
Prostě další krásný den plný sportu, zábavy a přátelství u nás pod Ještědem!

Samozřejmě se některé věci nepovedly tak, jak bychom si my organizátoři přáli, ale alespoň máme co do jara zlepšovat, že.:)

VELKÉ DÍKY všem závodníkům, kteří v sobotu dorazili a nebáli se postavit výzvě zimního Ještědu, OBROVSKÉ DÍKY všem partnerům, bez kterých by se takováto akce nedala pořádat a snad JEŠTĚ VĚTŠÍ DÍKY všem kamarádům a dobrovolníků, kteří pomohly s organizací, stavěním, bouráním a vůbec s celou akcí! Bez vás by to OPRAVDU nešlo dělat! A samozřejmě NEJVÍC NEJVĚTŠÍ díky mé úžasné přítelkyni a mé rodině, že mě stále podporují v mém snažení, že vytrpí všechny mé nálady a vrtochy a jsou tu pro mě, ať se děje cokoliv. Jste má opora, které si nesmírně vážím!
Děkuji vám všem za ohromnou dávku pozitivní energie, která mi dává sílu pořádat pro vás takovéto akce.

DÍKY, DÍKY, DÍKY VŠEM - bylo to s vámi zase úžasné!!!

Takže teď malinko odpočinout a vrhnout se do dalších příprav na JEŠTĚD SkyRace® 2017 - který pod Ještědem propukne 15.4.2017 jako MČR v SkyRace® i jako MČR SkyRace® Junior a U23!

Registrace budou spuštěny už 1.1.2017 v 00:01hod. takže program na Silvestra je doufám jasný, ne?:))

Autor: Honza Dušánek | race director | Zdroj: Oči Honzy Dušánka


novinky 7. 12. 2016

POSLEDNÍ SKYRACE® 2016 KRÁSNOU POZVÁNKOU NA PRVNÍ V 2017

Letos otvíral sezonu skyrunningu dubnový Ještěd SkyRace® a i když to byl první ročník zcela nového závodu, měl prakticky vyprodáno. S ideou uspořádat na Ještědu ještě něco v konci roku přišel ředitel závodu Honza Dušánek až v průběhu sezony, tuto ideu dokázal výborně zrealizovat . .... více na webu www.skyrunning.cz

Autor: SAM | Zdroj: www.skyrunning.cz


novinky 7. 12. 2016

JEŠTĚD WINTER SkyRace® - v němčině

An verregneten Herbstabenden findet sich beim Surfen in den Weiten des Internets so manch interessante Laufveranstaltung. So auch das „JEŠTĚD WINTER SkyRace®“. Coole Pics auf der Event-Website und nach wahrhaften Übersetzungsk(r)ämpfen auch ein erkennbar tolles ....
... více na webu planet-rossi.de

Autor: planet-rossi.de | Zdroj: www.planet-rossi.de


novinky 6. 12. 2016

JEŠTĚD WINTER SkyRace®, LIBEREC – 03.12.2016

Po letošním parádním dubnovém Ještěd SkyRace® se v sobotu 3. prosince jako pokračování uskutečnil premiérový a ještě více extrémnější Ještěd WINTER SkyRace®. Na náročné 21,5 km trati s převýšením 1350 m změřilo své síly 268 závodníků a odvážlivců..
... více na webu eleventestteam.cz

Autor: Roman Koravský /eleventestteam.cz | Zdroj: https://www.eleventestteam.cz

novinky 6. 12. 2016

Rozhovor s Pavlem Brýdlem o jeho vítězství na WINTER Ještěd SkyRace®

Pavel Brýdl je jeden z nejlepších horských běžců v České republice. Svou formu potvrdil již několikrát na Perun Skymaramarathonu, kde se stal již 3x vicemistrem ČR a pravidelně také reprezentuje ČR na zahraničních závodech.
Ahoj Pavle, moc gratuluji k vítězství na závěrečném SkyRace v letošní sezoně. Jak ses v průběhu závodů cítil?
Před měsícem jsem zahájil přípravu na další sezonu, a tak jsem nijak na tento závod neladil. Navíc jsem změnil i systém přípravy. Většinu tréninků chodím na běžeckém pásu Tunturi, kde si mohu simulovat jak rychlost, tak hlavně sklon běhu.
... více na webu svetbehu.cz

Autor: Svět Běhu | Zdroj: https://www.svetbehu.cz

novinky 6. 12. 2016

WINTER Ještěd SkyRace® 2016 - Pohádkový závod! (21km/1350m)

Jelikož bydlím v beskydech, přijíždím pod Ještěd o den dříve společně s Tomášem Štverákem a Martinem Radou. Po příjezdu a ubytování vyrážíme se proběhnout na Ještěd zasněženou sjezdovou kde zjišťujeme že závod nebude vůbec jednoduchý. Sníh skoro až po kolena a zledovatělé pasáže mě uvádějí do nejistoty jak to zítra bude vypadat jelikož boty s hroty jsem nechal doma. V den závodu se probouzím v 8:15 a jdu si pro startovní číslo. Hned potom co jsem obdržel startovní balíček společně s číslem utíkám zpátky do penzionu abych stihnul snídani. Posnídaný a připravený na závod se loučím a mířím do luxusně připraveného zázemí pod Ještědem. ... více na webu svetbehu.cz

Autor: Ondřej Nezval | Zdroj: https://www.facebook.com/ondrej.nezval

novinky 5. 12. 2016

WINTER SkyRace® Ještěd

WINTER SkyRace!

Ráno vyrážíme v 6:30 z Pardubic. Počasí slibuje, že bude mrznout až praštit a vzhledem k tomu, že dva dny před závodem na Liberecku napadlo cca 20cm sněhu, tak to slibuje velikou parádu, když si vezmem navíc profil tratě tak i pěkně náročnou :-)

Na místo dorážíme cca v 8:30 a registrace běží jak po másle, takže za 5 minut vše hotovo a můžeme se naposledy ještě ohřát ve vyhřívaném stanu, za ten fakt díky!

... více na webu www.pida11-runner.blogspot.co

Autor: Michal Pidanič | Zdroj: Pida11 - Běhej pro život,žij pro běh.
Foto: www.raceshots.cz/

novinky 5. 12. 2016 logo

BĚŽELI JSME: WINTER SkyRace® 2016 – skvělé zakončení sezony na Ještědu

Honza Dušánek se proslavil svým perfektně připraveným dubnovým závodem Ještěd SkyRace®. Rozhodl se však, že to bylo málo extrémní, a uspořádal i ten prosincový. „Colder, harder, WINTER,“ znělo jeho motto. Jaké to tedy bylo? VÝSLEDKYvíce na webu behej.com

Autor: Jan Bořil | Zdroj: www.behej.com/
Foto: www.Trailpoint.cz

novinky 5. 12. 2016

Včerejší SkyRace® byl - prostě nádherný. Trať dlouhou 21,5 km s převýšením 1350 m jsem znala ze 2 společných výběhů...

WINTER SkyRace!

Včerejší SkyRace® byl - prostě nádherný. Trať dlouhou 21,5 km s převýšením 1350 m jsem znala ze 2 společných výběhů, ale sníh z toho udělal úplně jiný zážitek. Pro mě v pozitivním slova smyslu, pro někoho naopak. Záleží na vztahu ke sněhu. A jak známo, my se máme rádi :)
... více na fb: zuzana kocumová

Zuzana Kocumová | Zdroj: www.facebook.com/Zuzana Kocumová
Foto: Trailpoint - Michael Tobiáš

novinky 17. 11. 2016

Přípravy na WINTER SkyRace® 2016 vrcholí, počet přihlášených jde do stovek

WINTER SkyRace!

Pondělí, 14. listopadu 2016, 08:16 Necelé 3 týdny zbývají do startu běžeckého závodu WINTER SkyRace® 2016.
Už nyní je přihlášeno přes 330 běžců a další jména na seznamu stále přibývají. „Očekáváme další vlnu zhruba 10 dní před závodem, jelikož končí běžecká sezóna a běžci stále odpočívají a dělají plány na zimní přípravu," dodává organizátor závodu Honza Dušánek. Závod odstartuje už 3. prosince!


WINTER SkyRace® 2016 je první ročník skyrunningového zimního závodu SkyRace® typu v ČR na trati dlouhé 21,5 kilometru s převýšením více než 1350 metrů. „Účelem je si pořádně zazávodit v zimních podmínkách, užít si kapel, doprovodného programu, rodiny a přátel. Prostě prožít parádní den pod Ještědem. Bude to krásná a náročná trať po Ještědském hřebeni s minimem asfaltu a maximem trailových stezek," dodal Dušánek. I trať je připravená zajímavě, bude totiž ze šedesáti procent jiná než na dubnovém JEŠTĚD SkyRace®2016 . Jelikož je počet závodníků omezen na 500, mají další zájemci o start stále šanci se přihlásit. „Věříme, že pokud mude místo, tak se bude i dost běžců přihlašovat až na místě," doplnil organizátor. Pro děti do 5 let bude připraven „Dětský závod sněhulák" na 200 metrů, pro děti 6–10 let „Dětský závod mrazík" na 600 metrů a pro starší žáky a žákyně, tj. 11–15 let je připraven „Běh snow slide." Celým dnem budou provázet DJ Hrusha a moderátor Petr Krejčí. „Zajímavé bude také EXPO, které se rozrůstá a návštěvníci si až do tmy budou moci projít, vyzkoušet a případně koupit celou řadu různých sportovních i nesportovních doplňků," říká Honza Dušánek.

Bude také samozřejmě připraveno kvalitní jídlo, které bude připraveno i pro vegetariány a vegany. K dispozici bude připravena čerstvá káva a samozřejmě pivko a bary. Už nyní jsou potvrzeny kapely THE BROWNIES a liberecká oblíbená kapela TRES UDOS.

Napsal(a) Michael Daněk | Zdroj: www.libereckadrbna.cz

novinky 2. 10. 2016

Rozhovor s pořadatelem závodu WINTER SkyRace®,
Honzou Dušánkem: chystá se hodně novinek

WINTER SkyRace!

Není to tak dávno, co jsme vám představovali zcela nový závod z dílny Honzy Dušánka, Ještěd SkyRace®. Ten se konal ze začátku jara. Ještě letos si budete moct zaběhnout podobný závod od stejného pořadatele, ale v zimních podmínkách a s mnoha novinkami. Více níže v rozhovoru se samotným Honzou Dušánkem.

Ahoj Honzo, není to ještě ani rok, co jsme poprvé slyšeli o novém běžeckém závodě JEŠTĚD SkyRace®. Bylo to velké překvapení a spousta závodníků bylo ze závodů nadšeno. A ejhle, máme další novinku - WINTER SkyRace® 2016 – jakousi zimní variantu. Kde se vzal nápad?
Stejně tak jako JEŠTĚD SkyRace®, jsem i ideu pro uspořádání zimního závodu nosil v hlavě dlouho. Běháme totiž u nás po kopci za každého počasí a v zimě na sněhu je to myslím nejlepší! Je to prostě zábava. Dovádíme pak jako malé děti :) Navíc po nadšení po organizační premiéře na JEŠTĚD SkyRace® jsem se rozhodl do toho jít a udělat jakousi „zimní variantu“. Věřím, že zase přijde hromada nadšených běžců i diváků a společně si opět užijeme báječný den pod Ještědem!

Co bude smyslem takového závodu?
WINTER SkyRace® je první ročník zimního závodu SkyRace® typu v ČR na 21,5 km a s převýšením více než 1350 m. Poběží se po Ještědském hřebeni. Hlavním smyslem celé akce je si pořádně zazávodit v zimních podmínkách, užít si kapel, doprovodného programu, rodiny a přátel. Prostě prožít parádní den pod Ještědem. Bude to krásná a náročná trať po Ještědském hřebeni s minimem asfaltu a maximem trailových stezek.

Řekni, jaké by podle Tebe bylo ideální počasí? Ideálně dole sluníčko a 15st, v polovině tratě bláto a mlha a vršek kopců zasněžený a teplota lehce pod bodem mrazu. Vše zajistíme :)
Ale reálně, necháme se překvapit. Počasí začátkem prosince může být všelijaké, tak jak jsme v posledních letech poznali. Budeme připraveni na vícero variant, ale myslím si, že ať bude, jak bude, tak si závodníci trať dosyta užijí a budou mít v cíli u pivka co vyprávět.

pokračuj na www.svetbehu.cz

Napsal(a) Michaela Koftová | Foto: Lukíš Budinský | Zdroj: www.svetbehu.cz

novinky 2. 10. 2016

Ještěd čeká WINTER SkyRace®
Náročný závod povede po trailových stezkách

WINTER SkyRace!

WINTER SkyRace® je první ročník zimního závodu SkyRace® typu v ČR na trati dlouhé 21,5 kilometru a s převýšením více než 1350 metrů. „Účelem je si pořádně zazávodit v zimních podmínkách, užít si kapel, doprovodného programu, rodiny a přátel. Prostě prožít parádní den pod Ještědem. Bude to krásná a náročná trať po Ještědském hřebeni s minimem asfaltu a maximem trailových stezek,“ uvedl pořadatel závodu Honza Dušánek. Závod je naplánován na 3. prosince.

Ze šedesáti procent bude trasa jiná než na Ještěd SkyRace 2016®. „Nechtěl jsem „jen“ okopírovat trasu z dubna, i když v zimě by byla trasa určitě jiná. Určité prvky, jako náročný výšlap po kamenech „pod lanama,“ nebo finální seběh bikovou trasou jsem zanechal, ale podíváme se tentokrát i na druhou stranu ještědského hřebene směrem na Světlou pod Ještědem. Připravený je bonusový výlez po kamenech ze severní strany až k vysílači, nebo třeba zajímavý traverz po „kozích stezkách“ směrem na Rašovku,“ dodal Dušánek. Počet závodníků je omezen na 500. „Navyšovat limit běžců letos nechceme. Chceme se soustředit na maximální pohodlí a servis pro závodníka, a tak si chceme rok 2016 „osahat.“ Uvidíme, jak pojmeme závody pro rok 2017,“ poznamenal Dušánek.

Pro děti do 5 let bude připraven „Dětský závod sněhulák“ na 200 metrů, pro děti 5–10 let „Dětský závod mrazík“ na 600 metrů a pro starší žáky a žákyně, tj. 11–15 let je připraven „Běh snow slide.“ Celým dnem budou provázet DJ Hrusha a moderátor Petr Krejčí. Návštěvníci si budou moct vyzkoušet a zakoupit vše z běžeckého arsenálu, bude připraveno kvalitní jídlo, které bude připraveno i pro vegetariány a vegany a dokonce i Raw food. A samozřejmě pivko a bary.

Tým Ještěd SkyRace spustil další běžecký projekt – TRAILCAMPS.cz Jedná se o 1. profi trailrunningové kempy pro „hobíky“ i reprezentanty, kteří se chtějí zlepšit a posunou dál. 1.kemp bude od 4. - 6. 11. 2016 v Krkonoších. „Běžce vezmeme na místa, která uchvátila nejednoho trail runnera, předáme kompletní know-how, které naši trenéři, renomovaní běžci a specialisté na výživu a regeneraci nasbírali za mnoho let. Naučíme vše od běhu, pohybu v horách, stravy, regenerace, nových tréninkových metod a dalších zajímavých a důležitých prvků, které by každý trail runner měl znát. Ve spojení s našimi partnery budou moci také ozkoušet a otestovat běžecké obutí a vybavení, outdoor oblečení, řadu regeneračních a výživových produktů a tréninkových pomůcek,“uzavřel Dušánek.

Napsal(a) Tereza Špičková | Foto: Skyrunning.cz | Zdroj: www.libereckadrbna.cz

novinky 8. 9. 2016

ROZHOVOR: Dubnový skyrace na Ještědu výzvou?
Co teprv ten prosincový!

WINTER SkyRace!

Jarní Ještěd Skyrace byl pro znalé velmi příjemným překvapením. Téměř okamžitě hlásil vyprodáno, zázemí, občerstvení i pozávodní program byly na nadstandartní úrovni a akce se zúčastnila valná část domácí běžecké špičky. Jan Dušánek, hlavní organizátor, proto nachystal na počátek prosince „bílou“ variantu – první zimní skyrunning v Česku. A vymyslel mu poťouchlý slogan „Mysleli jste si, že dubnový JEŠTĚD SkyRace® byl výzvou?“.

Bude zimní Ještěd Sky race po stejné trase jako jarní?
„Z více než šedesáti procent bude trasa jiná. Nechtěl jsem jen kopírovat trasu z jarního Ještěd SkyRace, i když v zimě by byla trasa určitě jiná. Určité prvky jako náročný výšlap „pod lanama“ nebo finální seběh bikovou trasou jsem nechal stejné, ale tentokrát se podíváme i na druhou stranu Ještědského hřebene směrem na Světlou pod Ještědem. Připravený je i bonusový výlez po kamenech ze severní strany až k vysílači nebo třeba zajímavý traverz po „kozích stezkách“ směrem na Rašovku.“

Počátkem září jsi spustil registrace. Nespadnul web? Jsou ještě volná místa?
„Web drží. (úsměv) Po dvou dnech jsme měli asi 130 registrovaných závodníků, což je opět úžasné. Pak všichni odjeli závodit na Beskydskou sedmičku, takže se to trochu zpomalilo, ale očekáváme druhou vlnu tento týden. Místo ještě je, ale solidně se to plní, takže neváhat.“

Na jaře ses uvedl perfektním zázemím. Čeká závodníky ještě nějaké zlepšení?
„Zlepšení bude celá řada, některé věci mi chyběly už v dubnu a k tomu teď navíc musíme přihlédnout k možnému velmi chladnému počasí. Chystá se velkokapacitní vyhřívaný stan, kde se bude odehrávat podstatná část doprovodných aktivit, registrace, Food & Bar Catering, vystoupení kapel & DJ´s, vyhlašování výsledků, převlékárna, úschovna, tanec, ženy a zpěv. (úsměv) Po velkém ohlase na kvalitu a výběr jídla vše zopakujeme! Vyberou si u nás jak masožrouti, tak vegetariání, vegani i raw foodaři. Samozřejmostí bude opět stan generálního partnera akce, kde se bude v mobilní peci připravovat křupavé pečivo a výborná káva. K dispozici budou i mobilní sprchy s teplou vodou, dostatek teplých nápojů a jídla a samozřejmě něco silnějšího na zahřátí.“

Pokračuj ve čtení zde ...www.behej.com/jested WINTER SkyRace®
Zdroj: www.behej.com
Napsal(a) Petr Říman | Foto: basebrain.cz


novinky 7. 9. 2016

JEŠTĚD WINTER SKYRACE® 2016

WINTER SkyRace!

Na jaře letošního roku zahájil skyrunning sezonu v Česku Ještěd SkyRace® zařazený do Bohemia Industry Skyrunner® Czech Series i ATEX Skyrunner® Czech Series Junior a U23.

A co by to bylo za pořadatele, aby nezkusil sezonu i uzavřít. Jednoduše řečeno Honza Dušánek jako ředitel závodu a tvůrce toho všeho, co jste na jaře mohli v kopci nad Libercem zažít, to letos zkusí.

Na rozhraní podzimu a zimy, v čase, kdy může být jak sucho a teplotně vcelku příjemně, kdy však na Ještědu může být i půl metru sněhu nebo slušný mráz se v sobotu 3.12.2016 odehraje první ročník Ještěd WINTER SkyRace®. Dle mapy na cykloserver.cz by trasa měla mít 21km s převýšením 1332m.

Čti dál na skyrunning.cz
Napsal(a) Sam | Foto: Skyrunning.cz

2 - 12 - 2017
WINTER SkyRace®
WINTER Trail

registrace bude spuštěna od 1. 9. 2017

Registruj se!